تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - مطالب بهمن 1391

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

دادستانی تهران از بازداشت سعید مرتضوی خبر داد.

 پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران دوشنبه شب اعلام کرد سعید مرتضوی بازداشت شد.

دادستانی تهران هنوز علت این بازداشت را اعلام نکرده است.

سعید مرتضوی در پرونده کهریزک به همراه تعدادی از همکارانش از کار معلق شده و پرونده مفتوحی داشت که احتمال می رود علت بازداشت وی به همین دلیل باشد.

پیش از این محسنی اژه‌ای در نشست خبری خود عنوان کرده بود که در اسفند ماه امسال دادگاه رسیدگی به پرونده کهریزک برگزار خواهد شد.

وی پیش از این سرپرست سازمان تامین اجتماعی بود و در ایام اصلاحات نیز، دادستان تهران بوده است.

در همین حال، فارس نوشته که «مرتضوی به هنگام خروج از محل کار خود بازداشت شده و معاون دادستان تهران در هنگام بازداشت نامبرده در محل حضور داشته‌است.»

مرتضوی پس از بازداشت به زندان اوین منتقل شده است.

مرتضوی کیست؟

سعید مرتضوی ، متولد 1346 شهرستان تفت استان یزد است. وی قبل از این که به تهران بیاید ، قاضی دادگاه های یزد بود. سپس به تهران آمد و ریاست دادگاه مطبوعات را بر عهده گرفت. سپس از سال 1381 تا 1388 ، دادستان تهران شد. 

او در جریان حوادث بعد از انتخابات 88 ، در پرونده کهریزک که طی آن دهها نفر شکنجه شدند و 4 تن جان باختند ، متهم و سپس از مقام قضاوت تعلیق شد. 

پس از آن وی از سوی احمدی نژاد به به عنوان رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتخاب و همکار دولت شد . مرتضوی در اسفند سال گذشته ، با نظر مستقیم رئیس جمهور ، به عنوان رئیس سازمان تأمین اجتماعی منصوب شد . انتصابی که واکنش های فراوانی را به ویژه در مجلس به دنبال داشت و حتی مجلس وقت ، تهدید به استیضاح وزیر کار کرد. ماجرا با وجود پا در میانی حدادعادل و قول گرفتن از مرتضوی هم پایان نیافت تا اینکه دیوان عدالت اداری ادامه کار مرتضوی را «غیر قانونی» اعلام کرد. 

کش و قوس های میان دولت و مجلس با روشهایی که دولت برای ماندگاری مرتضوی اتخاذ می کرد ادامه یافت تا اینکه یکشنبه 15 بهمن 91 ، مجلس در یک روز تاریخی رای به برکناری وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی داد ، برغم برکناری وزیر ، مرتضوی هنوز در رأس سازمان تأمین اجتماعی قرار داشت و این در شرایطی بود که دستگاه قضا ، تصدی او بر این سازمان و تصرف بر اموالش را غیرقانونی اعلام کرده بود.نوشته شده در سه شنبه 17 بهمن 1391
علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه گفت: پیشنهاد مذاکرۀ مستقیم با آمریکا ، علامت تغییر رویکرد دولت آمریکا  نسبت به ایران است.

 جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه گفته بود:اگر ایران جدی باشد، آمریکا آماده مذاکره مستقیم  است.

صالحی که در شورای روابط خارجی آلمان در برلین سخن می گفت، در بارۀ این پیشنهاد ابراز خوشبینی کرد و گفت احساس می کند که دولت جدید آمریکا این بار واقعا در صدد تغییر رویۀ سنتی خود نسبت به ایران است.

صالحی همچنین گفت: فکر می کند زمان آن فرا رسیده است که دوطرف با یکدیگر وارد تعامل شوند.

وی افزود: همان‌طور که دیروز گفتم، خوش‌بین هستم، حس می‌کنم این دولت جدید واقعاً این بار تلاش می‌کند که دست‌کم رویکرد سنتی قبلی خود در قبال کشور ما را کنار بگذارد.

صالحی گفت که به باور او باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، قصد دارد از نزاع اجتناب کند.

با این وجود، علی‌اکبر صالحی در ادامه گفت که هنوز برای اینکه تهران و واشینگتن بتوانند به یکدیگر اعتماد کنند بسیار زود است و افزود:چطور می‌توانیم به این حرکت جدید اعتماد کنیم؟

صالحی در عین حال افزود: رویارویی فقط  وضعیت را بدتر می کند و منطقه و جامعه بین الملل از عواقب آن آسیب خواهند دید.

نوشته شده در سه شنبه 17 بهمن 1391

"حجت‌الاسلام سید محمدباقر خرازی" دبیر کل جبهه حزب‌الله ایران که همواره در ایام انتخابات اعلام کاندیداتوری می کند (سال 84 شورای نگهبان اور رد صلاحیت کرده بود) در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه براساس تکلیف شرعی قصد کاندیداتوری در انتخابات آتی را دارد، اظهار داشت: طی 30 سال گذشته بر روی ساختار دولت الهی کار کرده‌ام و قصد دارم تا طرح‌هایم را در این دوره به مرحله اجرایی دربیاورم. 

حجت‌الاسلام خرازی تصریح کرد: بنیانی که از اول انقلاب به نام حزب الله به وجود آمده است باید به حرکتی بزرگ تبدیل شود تا همه ایرانیان را در بر بگیرد. 

این کاندیدای انتخابات آتی با بیان اینکه تشکیلات حزب الله به عنوان نقطه اتصال میان مردم و دولت حرکت می‌کند، ادامه داد: به دنبال این هستیم تا روابط میان دولت و ملت را براساس آیات و روایات شریفه تنظیم و اداره کنیم.

وی تاکید کرد: باید تشکیلاتی دینی و فقاهتی شکل بگیرد و در تمام خانه‌ها، جریان حزب الله حضور عملیاتی پیدا کند.

حجت‌الاسلام خرازی با بیان این که جریان چپ و راست یعنی هر کسی که با هر باوری در جامعه حضور دارد می‌تواند در این تشکیلات حضور داشته باشد، ادامه داد: هر فردی که نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی، مقام معظم رهبری و مقام ولایت را قبول داشته باشد در تشکیلات حزب الله متصدی خواهد بود. 

وی افزود: البته افرادی که چنین باورهایی نداشته باشند می‌توانند به عنوان یار و هوادار در دولت حزب الله فعالیتهایی به صورت شخصی داشته باشند. 

حجت‌الاسلام خزاری تصریح کرد: اگر اموالی از این افراد از بین رفته باشد به آنان باز خواهیم گرداند و امنیت سرمایه گذاری را ایجاد می‌کنیم. 

دبیر کل جبهه حزب الله ایران با تاکید بر اینکه باید اخلاق را به جامعه سیاسی بیاوریم، اظهار داشت: در دوره‌های اخیر به نام دین و علیه دین کارهایی صورت گرفته است که این مسئله مورد پذیرش ما نیست. 


*در دولت حزب الله بداخلاقی نخواهد بود 


وی افزود: در دولت حزب الله بداخلاقی نخواهد بود و ما به دوستانمان که به شهرهای دیگر سفر می‌کنند گفته‌ایم که نباید از کسی غیبت کنند. 

وی تصریح کرد: هدف ما تصرف قدرت و یا تصدی صندلی‌ها نیست و از همگان خواسته‌ایم به خاطر دنیای ما،‌ دین فروشی نکنند. 

وی با بیان اینکه دولتی که براساس تعفن اخلاقی شکل بگیرد به جای خدمت، نکبت می آفریند، گفت: دولت حزب الله دولت آشتی ملی، رفاقت ملی و رضایت ملی است. 

دبیر کل جبهه حزب الله ایران افزود: اگر مردم مرا به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب کنند از بزرگان نظام تقاضا خواهم کرد کسانی را که گرفتارند آزاد کنند.

وی تصریح کرد: تمام اشکالات ایجاد شده در نظام به دلیل فقیه نبودن رئیس‌جمهور است؛ چگونه باید رئیس‌قوه قضاییه فقیه باشد اما رئیس‌جمهوری که با یک قلمش می‌تواند میلیاردها دلار را جابه جا کند مجتهد نباشد.


* صرف وجود چند امامه به سر در دولت به معنای وجود فقاهت نیست


وی تاکید کرد: هدف مهم ما بازگرداندن حوزه به نظام است و صرف وجود چند امامه به سر در دولت به معنای وجود فقاهت نیست.

دبیر کل جبهه حزب الله ایران با بیان این که تمام گرفتاری‌ها به دلیل حکم راندن به نام دین است، افزود: مقام معظم رهبری سخنی می‌گویند و راهکاری می‌دهند اما مسئولین کار خود را می‌کنند و باید این اوضاع جمع شود و اگر رهبر معظم انقلاب سخنی گفتند باید مسئولین درصدد تحقق فرامین ایشان سراز پای نشناسند. 

دبیر کل جبهه حزب الله لبنان با بیان اینکه باید ادب ولایت مداری را به همه بیاموزیم افزود: به همه خواهم آموخت که ادب ولایت مداری چگونه است؛ البته ممکن است برخی خارجی‌ها و داخلی‌ها بر من خورده بگیرند که این چه نوع ریاست جمهوری است اما من می‌گویم که ریاست جمهوری حلقه‌ای از حلقه‌های ولایت و حاکمیت است.

حجت‌الاسلام خرازی ادامه داد: من جز این نظام ، نظام دیگری را قبول ندارم و هر چه که این نظام گفت می‌پذیرم؛ برای تصرف قدرت نیامده‌ام، هیچ گونه علاقه‌ای نیز به این صندلی‌ها ندارم و به همین خاطر است که در هیچ جا من را ندیده‌اید و به هیچ کنفرانسی نیامده‌ام. 

حجت‌الاسلام خرازی گفت: من به دنبال کارهای مهمتری بودم که باید در مقطع کنونی مورد استفاده قرار بگیرد. 


*کاندیدا می‌شوم؛ شاید امید دیگری در مردم دمیده شود


وی گفت: هدف دیگرم از کاندیداتوری در انتخابات این است که معتقدم باید یک چهره جدیدی در صحنه حاضر می‌شد شاید امید جدیدی در مردم دمیده شود.

وی ادامه داد: باید اعتماد غرب را جلب کنیم البته در کنار این اعتماد باید منافع و رضایت ملت نیز تامین شود.

دبیر کل جبهه حزب‌الله ایران تصریح کرد: در چند ماهه اول دولتم مسئله تحریم‌ها را حل می‌کنم و در این زمینه برنامه‌های جدی دارم. 

گفتنی است در ادامه این کاندیدای انتخابات آتی به سوالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد. 


*طرح هدفمندی یارانه را ادامه می‌دهم/مردم را ثروتمند می‌کنم


دبیر کل جبهه حزب‌الله در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران مبنی بر این که آیا در صورت پیروزی در انتخابات اجرای هدفمندی یارانه‌ها را ادامه خواهید داد یا خیر اظهار داشت: این طرح را ادامه خواهم داد اما به شرطی که زندگی روزمره مردم دچار مشکل نشود و من سرمایه‌گذاری در کشور را براساس طرحی که از ده سال قبل آماده کرده‌ام تنظیم می‌کنم و آن چنان مردم را ثروتمند خواهم کرد که خودشان مبلغ یارانه‌ها را نگیرند. 

وی در پاسخ به سوالی درباره ارتباط این جبهه با انصارحزب الله گفت: هیچ ارتباطی میان ما و انصار حزب‌الله وجود نداشته است البته برخی از افرادی که در آن جا هستند قبلا شاگرد من بوده‌اند اما این ها باید بدانند که علاوه بر ولایت، فقاهت هم هست.

وی افزود: آنان نمی‌توانند یک جریان مستقلی باشند بلکه باید در طریق انصار فقاهت حرکت کنند و باید آگاه باشند که دوری از فقاهت، همان کج راهی است.


قالیباف را فرد صالح و لایقی می‌دانم


حجت‌الاسلام خرازی با بیان این که تفکرات تند و خشن را بر نمی‌تابد، در پاسخ به سوالی درباره ارتباطتش با قالیباف گفت: قالیباف را فرد صالح و لایقی می‌دانم اما هیچ گونه ارتباطی میان ما نیست و هیچ جلسه‌ای نداشته‌ایم. 

وی افزود: در انتخابات آینده با هیچ کسی ائتلاف نخواهم کرد چرا که حضور من ائتلافی نیست اما اگر دوستان می‌خواهند، می‌توانند به ما ملحق شوند و از آنان و حتی رقبای تند و تیز قالیباف نیز در دولتم استفاده می‌کنم. 

حجت‌الاسلام خرازی در پاسخ به سوالی درباره این که هزینه‌های جاری جبهه حزب الله ایران چگونه تامین می‌شود، اظهار داشت: هزینه‌های ما تاکنون از وجوهات شرعیه بوده است و قصد داریم در آینده کار اقتصادی را آغاز کنیم چرا که حزب‌الله فقیر به درد ما نمی‌خورد. 


* در دولت حزب الله تاکسی هوایی را فعال خواهم کرد/هواپیمای خصوصی سوار شدن تجمل نیست


وی تاکید کرد: خانه‌های ایرانیان باید 1000 متر باشد و بهترین ماشین‌ها را سوار شوند؛ در دولت حزب الله تاکسی هوایی را فعال خواهم کرد به نظر من هواپیمای خصوصی سوار شدن تجمل نیست بلکه بهینه کردن مصرف گرایی است. 

دبیر کل جبهه حزب الله ایران افزود: دلار را به یک تومان خواهم رساند و ریال و تومان را به یک نماد جدیدی به نام پارسه تبدیل می‌کنم ملت من ملت پارس است و باید به پارس بزرگ صدر اسلام برسند. 


*پایتخت سیاسی را عوض می‌کنم


حجت‌الاسلام خرازی با بیان اینکه وطن‌هایی را که از کشورمان جدا شده‌اند بدون حتی یک شلیک به کشورمان باز خواهم گرداند، ادامه داد: پایتخت سیاسی را عوض می‌کنم؛ البته از چهار سال قبل 15 نفر را برای تعیین شهر مناسب برای پایتختی انتخاب کرده‌ام و نام پایتخت جدید را اعلام نمی‌کنیم چرا که زمین‌هایش را می‌خرند تا سود ببرند. 


*در دولتم کاری به رادیکال‌ها ندارم


وی در پاسخ به سوالی درباره انتخابات آزاد گفت: تمامی انتخابات‌های جمهوری اسلامی آزاد بوده است و اگر منظور کسانی که انتخابات آزاد را مطرح می‌کنند این است که تفکرهای مختلف در عرصه وجود نداشته است باید بگوییم که افکار متفاوت در عرصه‌ حاضر بوده‌اند اما برخوردهای رادیکالی نیز وجود داشته است که من در دولتم کاری به رادیکال‌ها ندارم و گزش‌های آنان را تحمل خواهم کرد. 

دبیر کل جبهه حزب الله ایران تصریح کرد: به تمام گروه‌ها و جریان‌های سیاسی که مقام معظم رهبری و نظام را قبول دارند اجازه فعالیت می‌دهم و به احزاب در دولتم وظایفی می‌دهم. 

وی با بیان این که کسانی که می‌خواهند حزب داشته باشند نباید در دولت حاضر باشند، گفت: به کسانی که سر سفره دولت و نظام می‌نشینند و علیه نظام می‌برند اجازه نخواهم داد که کاری از پیش ببرند و چوب لای چرخ دولت بگذارند. 


*با یک میلیون و نیم نیرو به انتخابات می‌آییم


حجت‌الاسلام خرازی گفت: سپاه قوی آماده کردیم و با یک میلیون و نیم نیرو به انتخابات می‌آییم البته در 15 اسفند و 20 فرودین هم برنامه‌های بسیار مهمی داریم که در آینده اعلام خواهد شد. 


*هاشمی به ما درس تعبد از مقام ولایت را آموخت


وی در پاسخ به سوالی درباره این که نظرتان نسبت به خطبه سال 88 آیت‌الله هاشمی و زاویه‌ای که با مقام معظم رهبری دارند چیست گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاریخ انقلاب، ستون و استوانه بزرگ انقلاب ما است، هاشمی به ما درس تعبد از مقام ولایت را آموخت. 

دبیر کل جبهه حزب الله افزود: زمانی که فرزند آقای طالقانی یعنی احمد را دستگیر کردند وی قهر کرد و به حوالی قزوین رفت اما هاشمی در پاسخ به دستگیر کردن فرزندانش چه کرد؟ 

وی افزود: هیچ ارتباطی با هاشمی ندارم و من جزو اولین کسانی بودم که در زمان جنگ انتقادهای تندی را علیه وی به کار گرفتم؛ با افکار فرهنگی هاشمی موافق نیستم اما وی را سیاستمداری بزرگ می‌دانم و نظر ما همان نظر مقام معظم رهبری است. 


*اگر هاشمی مایل باشد حتما در دولتم از وی استفاده می‌کنم


حجت‌الاسلام خرازی با بیان این که اگر هاشمی مایل باشد حتما در دولتم از وی استفاده می‌کنم، گفت: من تابع مقام معظم رهبری هستم و هر چه ایشان بگویند انجام می‌دهم اما تا جایی که بتوانم سراغ همه نیروها می‌روم.

دبیر کل جبهه حزب الله ادامه داد: گلایه‌های طرفینی هم وجود دارد و ما سعی می‌کنیم این گلایه‌ها را برطرف می‌کنیم؛ از خاتمی هم در دولتم استفاده می‌کنم چرا که دولت حزب الله دولت رضایت ، آرامش و رفاقت ملی است. 


*اجازه نمی‌دهم احمدی نژاد به گوشه خانه برود


وی اظهار داشت: از احمدی‌نژاد نیز در دولتم استفاده می‌کنم و اجازه نخواهد داد وی به گوشه خانه برود. 

دبیر کل جبهه حزب الله ایران درباره شایعات مالی که میان حزب الله و سپاه وجود دارد گفت: سپاه پولی ندارد و هیچ ارتباط مالی میان ما و سپاه نیست و برادران سپاهی و بسیجی به گردن ما حق دارند و ما نیز برنامه‌های بزرگی برای آنان داریم؛ تمام کشور را برای احیا و پیشرفت نظام فعال خواهم کرد. 

وی افزود: من معتقد به لشکر کشی استانی نیستم اما خودم به تمامی شهرها و روستاها سفر می‌کنم تا شاهد دیدن مشکلات مردم از نزدیک باشم.


*احمدی نژاد قبول کند که ما رئیسش شویم


حجت‌الاسلام خرازی در پاسخ به سوالی درباره این که با توجه به مشکلاتی که دولت احمدی‌نژاد برای مردم به وجود آورده است چگونه از وی استفاده می‌کنید گفت: احمدی نژاد چون رئیس بود این گونه شد اما اگر وی قبول کند ما رئیسش شویم این مسائل حل می‌شود چرا که من معتقد به برنامه ریزی خرد و کلان هستم. 

وی ادامه داد: احمدی نژاد را در جایگاه برنامه ریزی نمی‌گذارم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی را با مدل جدید و تغییراتی احیا می‌کنم و معتقدم که احمدی نژاد با انحلال این سازمان صورت مسئله را پاک می‌کند.  


*احمدی نژاد به ما بچسبد شاید ما صراط مستقیم باشیم


دبیر کل جبهه حزب الله ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر جریانی انحرافی در دولتش شکل بگیرد با آن چه خواهد کرد؟ گفت: به هیچ وجه جریان انحرافی را در دولت و بنده آن راه نمی‌دهیم و به احمدی‌نژاد توصیه می‌کنیم که دست از جریان انحرافی بردارد و به ما بچسبد شاید ما صراط مستقیم باشم. 

حجت‌الاسلام خرازی گفت: در دولت من خط قرمزی وجود ندارد اگر خودم هم مفسد باشم باید کنار بروم و رای قوه قضاییه را بپذیرم من به مردم ثابت می‌کنم که با افراد عادی تفاوتی ندارم.

وی ادامه داد: مدیران فاسد را برکنار می‌کنم به نظرم تمام فساد برای مدیران هزینه‌ای است و مدیران درآمدی به دنبال دزدی نیستند.

دبیر کل جبهه حزب الله ایران در پاسخ به سوالی درباره اعلام اسامی مفسدان اقتصادی تصریح کرد: اگر در دولتم مفسد اقتصادی باشد حق بیان کردن اسامی آنان را ندارم و در صورتی که به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شوم از مقام معظم رهبری می‌خواهم تا دادگاه نیروهای دولتی را زیر نظر من قرار بدهد تا قاطعانه به تخلفات آنان رسیدگی کنم. 


*دولت را مانکن می‌کنم


وی ادامه داد: دولت را مانکن می‌کنم یعنی این که دولت را بسیار کوچک خواهم کرد مردم ما باید سرمایه‌دار شوند تا در جامعه حرکت جدی ایجاد شود.

حجت‌الاسلام خرازی در پاسخ به سوالی درباره ارتباط حزب الله ایران با حزب الله لبنان و حماس و هم چنین اوضاع سوریه گفت: با حزب الله لبنان هیچ گونه ارتباطی ندارم و ما درصدد تشکیل حزب الله جهانی هستیم. 

دبیر کل جبهه حزب الله ایران افزود: به نظر من بشار اسد باید در سوریه بماند و سوریه بدون بشار اسد یعنی فرو ریختن دیواره‌های جبهه مقاومت؛ اما باید اصلاحاتی در سوریه انجام شود و ما نیز برای سوریه برنامه‌های خاصی داریم. 

وی در پاسخ به سوالی درباره سران فتنه گفت: معتقدم که موسوی و کروبی خطاهای بزرگی کردند و اعتراضات تبدیل به فتنه شد اما قبول ندارم که اعتراضات از روز اول برای فتنه بود این مسئله از بیرون هدایت می‌شد و آنان نیز کنترل اوضاع را از دست دادند و این دو نفر باید به دامن نظام برگردند. 

وی در پاسخ به سوالی درباره تشکیل شورای فقاهتی گفت: شورای فقاهتی حزب الله به غیر از شورای فقاهتی نظام است، شورای فقاهتی را در حزب الله قبول دارم اما نه در کل نظام و معتقدم که ولی فقیه باید در راس امور باشد.


نوشته شده در یکشنبه 15 بهمن 1391

سکه یک هزار ریالی با نقش بارگاه ملکوتی حضرت شاهچراغ (ع) توسط آیت الله سید محمدمهدی دستغیب، تولیت آستان مقدس رونمایی شد.

 نوشته شده در سه شنبه 10 بهمن 1391درحالی که شش ماه تا انتخابات ریاست جمهوری فرصت است، گروههای مختلف اصولگرا و اصلاح طلب در پی آن هستند تا نیرویی شاخص خود را به میدان انتخابات وارد کنند ، در این میان و در جبهه اصولگرا که تعداد بسیار زیادی کاندیدا «توانایی» حضور در این عرصه را احساس کرده اند، گروهی که به 2 + 1 مشهور شده اند، فعلاً عنوان "مهم ترین" و در عین حال تنها ائتلاف انتخاباتی اصولگرایان را یدک می کشند.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب ، در این میان البته چهره هایی مانند محسن رضایی، مصطفی پورمحمدی، منوچهر متکی و ... حتی علی لاریجانی نیز احتمال حضور در این عرصه را رد نکرده اند و در عین حال، به ائتلاف مذکور نیز ورود نکرده اند.

پایگاه خبری انتخاب، روز شنبه با انتشار یک نظرسنجی از کاربران خود خواست تا نظر خود را در مورد این ائتلاف اعلام کنند.

"انتخاب" از مخاطبان خود پرسیده بود: به نظر شما، کدامیک از نامزدهای ائتلاف 1 + 2 قابلیت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را دارند؟

در این نظرسنجی که نزدیک به 11 هزار نفر در آن شرکت کردند ، محمدباقر قالیباف شهردار فعلی تهران ، فرمانده سابق ناجا و کاندیدای انتخابات سال 84 با دریافت بیش از 68 درصد، با فاصله بسیار زیاد، رتبه نخست را از آن خود کرد.علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل رهبر معظم انقلاب و وزیر خارجه اسبق ایران با 27 درصد آرا رتبه دوم را از آن خود کرد. ولایتی در سال 84 نیز کاندیدای ریاست جمهوری شده بود که پس از ورود آیت الله هاشمی، از ادامه رقابت کناره گرفت.

حدادعادل سومین عضو ائتلاف که برخلاف دو عضو دیگر، فعالیت های انتخاباتی خود را به شدت تشدید کرده است، و اتفاقاً اخیراً گفته که "60 درصد آرای ملت را این ائتلاف دارد" در این نظرسنجی رتبه آخر را از آن خود کرد.

وی 5 درصد و نیم از آرای این نظرسنجی را از آن خود کرده است.


نوشته شده در سه شنبه 10 بهمن 1391
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت