تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - مطالب دی 1391

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

اهم اظهارات نقویان در مراسم سوگواری دهه آخر صفر در مسجد حظیره یزد در پی می آید:

- انتقادات اخیر بنده به مقامات سیاسی موجب برخی واکنش ها شده، یک طلبه در نامه ای به من از انتقادات اظهار تاسف کرده و نوشته بود بنده از ادبیات غیرمودبانه استفاده کرده ام که بنده پاسخ دادم: وقتی آقایان با خواهش و تذکر به حرف ها گوش نمی دهند، باید فریاد کشید.

- برخی در خیالات بسر می برند ، قرآن هم در مواردی با اینچنین ادبیاتی سخن گفته و آورده «اولئک کالانعام بل هم اضل» یا «مثلهم کمثل الاحمار» بدین معنی که برخی مانند گاو و الاغ می مانند.اگر اینگونه ادبیات را روانشناسانه نمی دانیم، باید اطلاعیه ای برای خداوند صادر کنیم، بگوییم این سخنان بی ادبانه است و این آیات را از قرآن حذف کرد!

- اگر انسان خود را اصلاح نکند حتی رئیس جمهور و رهبر هم شود، اگر به قانون پایبند نبود و "پند" نگرفت، نوبت به "بند" می رسد.

- [با اشاره به دلاوری های رزمندگان را در جنگ 8 ساله] آنها رفتند تا ما امروز امنیت داشته باشیم، اگرچه امروز گرانی، بی تدبیری مسئولان و بی تقوایی برخی را داریم ولی باید بدانیم چه خون هایی برای این امنیت داده شده است.

- چند وقت پیش پیامک آمده بود «هرجا سخن از اعتماد است، من هرهر می خندم، مدیرعامل سابق بانک ملی»!

- باوجود این اختلاس می گویند این دولت پاک ترین دولت است! اگر انسان "رو" و "حیاء" داشته باشد خوب است! این ها همه درحالی است که برخی خانواده ها برای اجاره 100 هزار تومانی، نگران اخراج و بیرون ریختن اسباب خود در خیابان هستند.

- متاسفانه برخی خود را معصوم می دانند و هیچ احتمال خطایی در رفتار خود نمی دهند. چهارنعل می تازند، به حرف کسی گوش نمی دهند و می گویند همین است که هست.

- تذکر بنده و امثال بنده به جایی نمی رسد، باید بزرگانی که نفوذ کلام دارند و سکوتشان گاهی مضرّ است "تشر" بزنند.

- مطمئنم اگر امام زمان هم بیاید، برخی حرف خود را می زنند همچنانکه در مقابل حضرت علی هم عده ای گفتند «حرف، حرف ماست». عده ای چنان منجمدالفکر شده اند چاره ای جز سکوت در مقابلشان نیست.

- برخی نماز می خوانند، روزه می گیرند، سینه می زنند و اشک می ریزند ولی افکاری باطل دارند. حضرت علی می فرماید «عالم متهتک» و «جاهل متنسک» دو گروهی بودند که مرا کشتند. یک گروه جاهلی که فکری یخ زده مانند سنگ دارند، اگر خودمان را هم بکشیم فکر آنان عوض نمی شود، یک عده هم انسان های فهمیده و درس خوانده ولی بی حیاء و بی دین که در هنگام نوشتن هیچ مرزی را رعایت نمی کنند.

- برخی اوقات لازم است در افکار خود تجدید نظر کنیم، باید احتمال داد بغیر از فکر خود ممکن است افکار برحق دیگری هم باشد، اگر حرف منطقی شنیدیم، آن را قبول کنیم اگرچه 20 سال به غیر از آن معتقد بوده باشیم؛ که اگر اینگونه کنیم می بینیم چه دریچه هایی از معرفت به رویمان گشوده می شود. البته اینکار کاری سخت است.

- شیعه امیرالمومنین باید در همه زمینه ها پیرو حضرت باشد نه اینکه دربرخی امور خود تصمیم گیر باشد. برخی تنها نماز شب ها را مهم می شمارند درحالیکه حضرت امیر در نهج البلاغه می فرماید خوشا به حال آنان که نمازشب نمی خوانند، روزه های مستحبی نمی گیرند ولی انسان های هوشمند و باهوشی هستند و می تواند در مواقع حساس تصمیم درست بگیرد.

- پای سخن هر آخوندی و هر مداحی نباید رفت، این رفتارها از مصادیق هوشمندی است.

- حوزه های علمیه ، صداوسیما، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات، حوزه هنری و... اگر به درستی به وظایف خود عمل می کردند، شرایط کشور بدینگونه نبود و شاهد اعتیاد، طلاق و سایر ناهنجاری ها در جامعه نبودیم.نوشته شده در چهارشنبه 20 دی 1391
حبیب الله عسگراولادی در نامه ای به حسین شریعتمداری و در واکنش به مقاله وی در کیهان که علیه مواضع اخیر هاشمی رفسنجانی منتشرکرده بود، نوشت:

مدیرمسئول محترم روزنامه کیهان

السلام علیکم

احتراماً به اطلاع می رسانم مطالب مفیدی را در ستون یادداشت روز مورخ 6 دی 1391 تحت عنوان «این نشانه ها دیدنی نبود؟!» در روزنامه کیهان به قلم جنابعالی خواندم و به عنوان «پامنبری» نکاتی به نظرم رسید که حضورتان اعلام می دارم. اگر مفید دانستید تحت عنوان «پامنبری» دستور درج فرمائید.

1- در تعهد و وفاداری شما به مبانی انقلاب اسلامی و راه پرفروغ و ماندگار امام راحل عظیم الشأن و منویات رهبر معظم انقلاب کوچکترین تردیدی ندارم سوابق درخشان شما قبل از انقلاب و بعد از انقلاب نشانگر دلبستگی و اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی است و همین موجب ارادتم به شماست.

2- شما برادر عزیز، نماینده محترم رهبر معظم انقلاب اسلامی هستید و باید مشی پدرانه سکاندار انقلاب و ولی امر مسلمین را سرلوحه خود قرار دهید و در آرامش بخشی به فضای سیاسی کشور نقش آفرین باشید.

3- ملت ما در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند. بدون شک حضور نیرومند مردم در هر انتخابات از آغاز انقلاب تاکنون موجب تحکیم امنیت ملی و اقتدار نظام بوده و این مهم همواره مورد رشک و حسد دشمنان اسلام است. متأسفانه طی یک دهه گذشته که استکبار جهانی بطور جد وارد نبرد نرم با جمهوری اسلامی شده است، عده ای از روی جهل یا غفلت در همگرایی با دشمن و ضد انقلاب رو در روی ملت و رهبری معظم انقلاب قرار گرفتند و از انتخابات که می بایستی به عنوان یک «جشن ملی» برای اقتدار نظام باشد با فریب دشمنان ابزاری برای براندازی ساختند. حوادث تلخ 23 خرداد تا 9 دی سال 88 نمایانگر این واقعیت است. دشمن، رقابت در انتخابات را تبدیل به «تنازع» کرد و سعی نمود به وحدت ملی آسیب رساند. رسانه ها تا آنجا که می توانند باید سعی کنند ادبیات رقابت را براساس آموزه های اسلامی تبلیغ و ترویج و تنظیم کنند تا دشمن نتواند ادبیات تنازع را توسط سرویس های جاسوسی خود و خودفروختگان و نیز غفلت زدگان به مردم تحمیل کنند. لذا شایسته است همه دوستان و علاقمندان به نظام که التزام عملی به نظام و ولایت فقیه دارند و دلسوزانه برای مردم در عرصه های مختلف تلاش خداپسندانه دارند و در پی رضایت خداوند و پسند حضرت صاحب الامر(عج) می باشند فضایی تدارک نمایند که همه سلایق سیاسی داخل نظام در جشن انتخابات حضور یابند و موجبات رقابت سالم، جدی و قانونمند را فراهم کنند و ان شاءالله زمینه های انتخابات باشکوه و حضور حداکثری مردم به گونه شادمانه و بانشاط را فراهم نمایند.

4- به نظر می رسد جهت گیری آیت الله هاشمی رفسنجانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم برای جذب و حضور حداکثری مردم و تقویت همبستگی ملی و حضور تمامی افراد جامعه که وفادار به نظام اسلامی می باشند می تواند بستر مناسبی را برای تحکیم مردم سالاری دینی فراهم کند و توطئه های دشمنان اسلام در القاء عدم مقبولیت مردمی نظام را خنثی نماید از این جهت فارغ از هر پیش داوری باید با حسن ظن به دیدگاه ایشان نگاه کرد.

5- البته شایسته بود هم به لحاظ شخصیت حقیقی و هم شخصیت حقوقی آیت الله هاشمی رفسنجانی طوری سخن بگویند که ساختار برگزاری انتخابات و دهها هزار نفر از مردان و زنانی که به عنوان معتمدین مردم طی سه دهه گذشته انتخابات را در سراسر کشور برگزار می کنند، زیر سؤال نروند. نباید ایشان طوری حرف بزنند که ساز و کار حقوقی در انتخابات را معیوب نشان دهند و احتمال دخل و تصرف در آراء مردم را قوی بدانند. این یک توهم است اهل خرد می دانند، که این ادعا صحیح نیست.

انتخابات طی سه دهه گذشته علی رغم حاکمیت سلایق گوناگون در قوه مجریه، به دلیل نظارت جامع شورای محترم نگهبان و حضور شش فقیه عادل و شش حقوقدان برجسته منتخب مجلس با هدایت های صحیح امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری دام ظله بحمدالله آزاد، شفاف و قانونی بوده است و دلیل صحت آنهم این است همواره جریان منتخب مردم از صندوق آرایی بیرون می آمدند که مجریان انتخابات از جریان رقیب بودند لذا سخن دو پهلو گفتن در مورد انتخابات به گونه ای که بوقهای استکباری و ضد انقلاب از آن بهره ببرند مسموع نیست. این نوع موضع گیری ها حسن ظن نسبت به دیدگاه های آقای هاشمی رفسنجانی و نیز جهت گیری های خیرخواهانه ایشان را می تواند خدشه دار نماید.

نوشته شده در سه شنبه 12 دی 1391
سیاسی-بیداری نیوز:تاریخ انتخابات های ریاست جمهوری در ایران و حتی در سایر کشور ها مبین این امر هست که عموماً رؤسای جمهور توانایی این را دارند که دور دوم انتخابات را حتی راحت تر از دور اول پیروز شوند چرا که معمولاهم مردم این فرصت را به رئیس جمهور می دهند و هم اینکه در کشور ما دولت او برگزار کننده ی انتخابات خواهد بود و خواسته یا ناخواسته نسبت به سایر کاندیدا ها دارای فراغ بال بیشتر و دست برتر خواهد بود گرچه ممکن است عملکرد ضعیفی نیز داشته باشد.

 در سال 88 عملکرد نه چندان رضایت بخش دولت نهم و فراوانی اقدامات جنجال برانگیز رئیس دولت و کنار گذاشتن بخش عظیمی از مدیران و نیروهای توانمند انقلاب،مخالفان دولت وقت را افزایش داد و گمان شکست احمدی نژاد را در ذهن مخالفان بیش از پیش تحت شعاع قرار داد. در حالیکه راهبرد مناسب برای اصلاح طلبان در انتخابات 88 حضور با چند کاندیدای دسته چندم برای کاهش و شکستن آراء احمدی نژاد و آنگاه حضور همه جانبه در دور بعد و با کاندیدایی واحد بود.اصلاح طلبان اشتباه بزرگی کردند و مجدداً با خاتمی وارد شدند.البته زود متوجه اشتباه حیرت انگیز خود شدند و با موسوی پا به عرصه ی رقابت گذاشتند لیکن باز هم حمایت همه جانبه و قرار گرفتن تمام ظرفیت های اصلاح طلبان در آن مقطع پشت سر مهندس موسوی اشتباهی بود ک شکست میرحسین در انتخابات را هم تراز با شکست کل جریان اصلاحات قلمداد می کرد. و ادامه ی حضور اصلاح طلبان را در سپهر سیاسی ایران دچار مشکل می کرد. هرچند حوادث پس از انتخابات این شرایط را سخت تر و سخت تر از آن کرد ولی انتخابات ریاست جمهوری پیش رو فرصتی است که اصلاح طلبان می توانند با اتخاذ راهبردی صحیح  حداقل روحی دوباره به کالبد این جناح بدمند.

اصلاح طلبان می توانند در مواجه با انتخابات پیش رو چند رویکرد داشته باشند که مختصراً به پیامدها و نتایج آنها      می پردازیم:

1- عدم شرکت در انتخابات : بعضی از اصلاح طلبان بر این باورند که در صورت عدم شرکت آنها در انتخابات، نظام نمی تواند انتخابات گرم و پر شوری را برگزار کند فلذا یا به خواسته های اصلاح طلبان تن خواهد داد یا با مشارکت پایین مردم بخشی از مشروعیت خود را از دست خواهد داد. فارغ از صحت این تحلیل باید به این اصلاح طلبان گفت اولاً برگزاری انتخاباتی سرد برای نظام به مراتب هزینه ی سبک تری خواهد داشت تا بازگشت از مواضع قبلی و پذیرش طرد شدگان و ثانیاً تضعیف و کاهش مشروعیت نظام جمهوری اسلامی ایران هرگز در راستای آرمان های انقلاب و امام راحل نبوده است و مسلماً در این شرایط حساس بین المللی بیش از همیشه به ضرر تمام آحاد مردم خواهد بود. و اصلاح طلبان را صراحتاً در زمره ی معارضان انقلاب اسلامی قرار خواهد داد.

2- شرکت در انتخابات با کاندیداتوری خاتمی : برخی دیگر بر این باورند که باید با فشار بر سید محمد خاتمی و ایجاد یک فضای تبلیغاتی گسترده خاتمی را کاندیدای ریاست جمهوری کرد و با تکیه بر شخصیت کاریزماتیک او و حمایت همه جانبه از وی پیروز انتخابات شد. هرچند شنیده ها حاکی از آن است ک خاتمی تمایلی به حضور مجدد در انتخابات ندارد ولی حتی در صورت تمایل نیز صحبتهای اخیر سردار نقدی و آیت الله جنتی نشان از آن دارد که به احتمال زیاد شورای نگهبان اجازه ی حضور را به وی نخواهد داد و در این صورت یعنی رد صلاحیت لیدر اصلی جریان اصلاحات ضربه ی مهلکی بر پیکره ی جبهه ی اصلاحات وارد خواهد آمد.حال آنکه در صورت تأیید صلاحیت و شکست در انتخابات این ضربه مهلک تر نیز خواهد بود و حتی در صورت پیروزی در انتخابات هم سید محمد خاتمی با وجود گروه ها و جریاناتی که بخصوص در چند سال اخیر ریشه دوانده اند باید مجدداً منتظر کفن پوشان و بحران هایی شدید تر از بحران های 9 روز یک بار باشد. بنابرین به نظر می رسد این رویکرد نیز عاقبت خوشی برای اصلاح طلبان نداشته باشد.

3- شرکت در انتخابات با کاندیدایی به جز خاتمی : راهبرد گروهی دیگر که عموماً طیف معتدل اصلاح طلبان به حساب می آیند این است که اصلاح طلبان در فرصت باقی بر روی شخصی معتدل و کارآمد که مورد قبول عموم اصلاح طلبان و حتی فرا جناحی باشد اجماع کنند و با استفاده از تمام ظرفیت باقی مانده وارد عرصه ی انتخابات شوند تا از فضای انتقادی به وجود آمده و انشقاق اصولگرایان سود جسته و احتمال پیروزی را افزایش دهند. دراین صورت به نظر  می رسد اگر کاندیدای اجماعی پیروز انتخابات شود با مشکلات و حساسیت هایی که روی خاتمی خواهد بود کمتر مواجه می شود و کم کم فضای کشور برای حضور تمام نیرو های وفادار به انقلاب باز خواهد شد و حتی در صورت شکست اصلاح طلبان نیز که احتمال آن به مراتب از سال 88 کمتر است، هزینه ی شکست کمتر خواهد بود و با نگاهی پروسه ای به انتخابات و تکیه بر ظرفیت ها و پایگاه های مردمی ایجاد شده ناشی از شرکت در انتخابات، مقدمات پیروزی در آینده را فراهم خواهد شد.

آنچه در پایان لازم به ذکر است آن ست که اصلاح طلبان این بار و در شرایط فعلی فرصتی برای اشتباه مجدد نخواهند داشت و در صورت اتخاذ تصمیمی غلط تبعات جبران ناپذیری متوجه آنان خواهد شد.که شرایط فعلی آنها را به مراتب سخت تر خواهد کرد.

محسن فروردیننوشته شده در سه شنبه 12 دی 1391
معاون پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره احتمال کاندیداتوری یک نفر از بین هاشمی، ناطق و روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: برای کاندیداتوری در دولت فراگیر یا وحدت ملی چهره هایی مثل ناطق و روحانی منظور نظر آقای هاشمی برای کاندیداتوری هستند.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ حجت الاسلام علی عسگری در گفتگو با مهر، درباره دیدارهای مشترک رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بویژه با ناطق نوری، حسن روحانی و برخی اعضای شاخص مجمع اظهارکرد: تا آنجایی که بنده اطلاع دارم آقای هاشمی در حاشیه جلسات مجمع دیدارها و گفتگوهایی در راستای رفع دغدغه های نظام و تحقق خواسته های رهبری انجام می دهند.

دیدارهای هاشمی در حاشیه جلسه مجمع

وی افزود: در این جلسات و گعده ها آقایان ناطق و روحانی و برخی از چهره هایی که نمی خواهند چهره و نظراتشان درگیر فضای ملتهب سیاسی شود و البته بنده هم از ذکر نام این افراد معذورم، حضور دارند.

معاون پارلمانی مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوالی درباره احتمال کاندیداتوری یک نفر از بین آقایان هاشمی، ناطق و روحانی تصریح کرد: آقای هاشمی اگر وظیفه ببیند و جمع بندی خودشان و رهبرمعظم انقلاب این باشد که حضور وی به بهبود شرایط نظام کمک می کند، قطعا کاندیدا می شود.

وی در عین حال ادامه داد:  البته فعلا آقای هاشمی بعید است که تصمیم به کاندیداتوری داشته باشد. در صورتی که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کاندیدا نشود، به احتمال قوی از بین آقایان ناطق و یا روحانی، یک نفر در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده کاندیدا خواهد شد.

ناطق و روحانی کاندیداهای دولت فراگیر

عسگری گفت: برای کاندیداتوری در دولت فراگیر یا وحدت ملی چهره هایی مثل ناطق و روحانی منظور نظر آقای هاشمی برای کاندیداتوری هستند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس هفتم درباره دیدارها و دعوت های برخی نمایندگان ادوار مجلس از حسن روحانی برای حضور در انتخابات عنوان کرد: 200 نفر از نمایندگان سابق و فعلی مجلس، دانشگاهیان، روحانیان و صاحب نظران از رئیس مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده دعوت کرده اند.

وی از دعوت بیش از 70 نماینده سابق مجلس از روحانی برای کاندیداتوری در انتخابات آینده خبر داد و اضافه کرد: در دیداری که نمایندگان ادوار متشکل از نمایندگان مجالس اول، دوم، سوم و هفتم با روحانی داشتند، این دعوت انجام شد.

حسن روحانی کاندیداتوری اش را رد نکرده است

عسگری در پاسخ به این سئوال که آقای روحانی پیشتر احتمال حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده را رد کرد است، خاطرنشان کرد: آقای روحانی هیچگاه کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده را نفی نکرده است، بلکه در حال مصلحت اندیشی است تا ببیند شرایط نظام چگونه می شود.

وی گفت: رئیس مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اولا درپی این است که ببیند آیا نیازی به حضور وی در انتخابات ریاست جمهوری آینده هست یا نه و در ثانی معتقد است که انتخابات آینده باید به سمت برنامه محوری پیش برود.نوشته شده در چهارشنبه 6 دی 1391
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت