تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - آیت‌الله مکارم شیرازی: اختلافات سیاسی سبب نمی‌شود که زبان ما حساب و کتاب نداشته باشد

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

                                                                             آیت‌الله مکارم شیرازی: اختلافات سیاسی سبب نمی‌شود که زبان ما حساب و کتاب نداشته باشد


به گزارش ایلنا، آیت‌الله مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به احادیثی ضرورت وحدت امت اسلامی را متذکر شد و گفت: امروز بیش از هر زمانی امت اسلام به وحدت و همدلی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه دشمنان کل اسلام را هدف قرار داده‌اند و در این بین تفاوتی بین شیعه و سنی وجود ندارد، تصریح کردند: امروز مسلمانان در مقابل حکومت‌های ظالم به پا خواسته‌اند و اگر وحدت خود را حفظ نکنند دشمنان انقلابشان را مصادره خواهند کرد.

وی افزود: الان خارجی‌ها به اسم مجامع جهانی جلسه می‌گذارند تا بتوانند در انقلاب‌های مردم مسلمان نفوذ و رخنه کنند و امت اسلام باید برای مقابله با آنها وحدت داشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت اصول اخلاقی در بیان و قلم ابراز داشت: ما امروز در زمانی هستیم که بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و آرامش داریم، دشمنان دارند برای ما نقشه می‌کشند در چنین شرایطی باید وحدت خود و وحدت امت اسلام را حفظ کنیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه تصریح کرد: در چند روز گذشته مساله‌‌ای اسباب گفت‌و‌گو شد که شنیده شده بعضی‌ها فحش‌های رکیک و ناموسی داده بودند.

وی ادامه داد: طرف هر‌کس می‌خواهد باشد ما در نظام اسلامی زندگی می‌کنیم، برادرها ،خواهرها و به ویژه کسانی که خود را منتسب به حزب‌الله می‌کنند باید خیلی مراقب زبانشان باشند. من فیلم این قضیه را دیدم که بسیار زننده بود.

وی با بیان اینکه نشانه ایمان انسان این است که زبان و قلم او چاک و بند داشته باشد،اکید کردند: این برادرها مراقب باشند زبان خود را حفظ کنند تا مبادا چیزی بر زبانشان جاری شود که مخالف اسلام و آموزه‌های دین باشد. اختلاف‌های سیاسی سبب نمی‌شود قلم و زبان روی حساب و کتاب نباشد، قلم و زبان‌ها باید روی حساب و کتاب باشد نباید سخنی گفت که حدّ شرعی دارد.

وی افزود: ما باید مراقب باشیم که نگویند در نظام اسلامی این مسائل رخ می‌دهد، افراد نیز باید مراقب باشند ما معتقدیم قیامت و حساب و کتابی در کار است و کوچکترین حرف‌های ما نیز نوشته شده و روزی به آن رسیدگی خواهد شد.

وی تصریح کرد : من امروز شنیدم دادستان تهران هم روی مساله فحاشی‌های رکیک اقدام کرده است و باید همه مراقب باشند.نوشته شده در چهارشنبه 25 اسفند 1389
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت