تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - دستگیری هكر حسابهای بانكی

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

جوان دانشجویی كه با هك كردن حسابهای مالی شركت ها پول سرقت می كرد در اراك دستگیر شد.

به گزارش ایلنا رئیس پلیس آگاهی استان مركزی در رابطه با چگونگی شناسایی این جوان گفت :مدیرعامل یك شركت خصوصی با حضور در اداره مبارزه با جرایم یارانه ای آگاهی استان از سرقت 2 میلیون تومان پول از حساب مالی شركتش خبر داد شاكی به پلیس گفت هنگام بررسی حساب مالی شركت متوجه شده مبلغ فوق به صورت غیرقانونی برداشت شده است كه مشاهده این وضعیت این گمان را كه سیستم مالی شركت هك شده در وی تقویت نموده است.

سرهنگ رضا احمدی گفت: با تشكیل پرونده در این رابطه و تحقیقات مشخص شد پول به سرقت رفته از حساب مالی شركت به سایت یك صرافی واریز شده كه با احضار صراف به اداره پلیس و بازجویی ها متهم اصلی شناسایی گردید.

سرهنگ احمدی با اشاره به اظهارات صراف كه موجب شناسایی متهم اصلی شده است گفت: مرد صراف در بازجویی اظهار داشت كه چند روز پیش فردی ناشناس با واریز اینترنتی 2 میلیون تومان به سایت صرافی وی دلار خریده است.

با توجه به اطلاعات بدست آمده از مرد صراف در تحقیقات بعدی برای یافتن سارق اینترنتی مشخص شد دلارهای خریداری شده از سوی فرد ناشناس ابتدا به حساب مالی فردی در انگلیس واریز و یك روز بعد نیز پول موجود در آن حساب بانكی به حساب مالی فردی در ایران واریز شده است.

به گفته سرهنگ احمدی با توجه به سرنخ های بدست آمده آخرین دریافت كننده پول جوان دانشجو در قزوین بوده كه با نیابت قضایی و اعزام مأموران به قزوین فرد مذكور شناسایی و در روز دوشنبه دوم اسفندماه در قزوین دستگیر شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گفت متهم پس از دستگیری اعتراف كرد با هك كردن برخی از حسابها و برداشت پول، وجه مسروقه را به حساب دوستش در خارج از كشور انتقال می داده است.

سرهنگ احمدی در رابطه با این سرقت مالی از طریق هك رایانه گفت : متهم با استفاده از تكنولوژی وایمكس ایرانسل و خط جعلی به شبكه اینترنت متصل بوده و از حساب شركتها برداشت می كرده وی دانشجوی ورودی سال 1384 رشته نرم افزار در مقطع كاردانی بوده و هم اكنون نیز دانشجوی مقطع كارشناسی رشته فن آوری اطلاعات می باشد.

 به گفته سرهنگ احمدی از محل سكونت متهم یك دستگاه لب تاب، دو خط تلفن همراه متعلق به كشور انگلستان و تایلند دو خط همراه ایرانسل، یك خط تلفن دائمی، 1500 سی دی و دو دستگاه مودم و هارد كشف شده است.نوشته شده در جمعه 13 اسفند 1389
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت