تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - شبكه چهار خلا برنامه مفرح در دهه فجر را پر كرد

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

دکترینال دکتر ارنست و سوپرمن هم کشف شد!

"دكتر" حسن عباسی، رییس مركز دكترینال بدون مرز با حضور پیاپی در دو برنامه راز نادر طالب زاده  اظهارات جالبی درباره فلسفه، استراتژی و كارتونهای كودكان بر زبان آورد.

به گزارش سرویس فرهنگی «آینده»؛ عباسی كه در این دو برنامه مكررا به ستایش جی جی آبراهامز "متفكربزرگ قرن بیست ویكم" می پرداخت گفت: آبراهامز فیلسوفی بزرگتر از هگل، كانت و حتی افلاطون است.

عباسی با اشاره به كارتون سوپرمن افزود: این كارتون آمریكایی ها را برای ابرقدرت شدن آماده می كند و لباس سوپرمن چون از رنگ قرمز و آبی است و در رنگ پرچم آمریكا نیز قرمز و آبی وجود دارد. سوپر من نمایش امپراطوری آمریكا است.

عباسی همچنین كارتون خانواده دكتر ارنست را نماد دیگری از دكترین آمریكا برای اداره جهان دانست.

نادر طالب زاده، مجری برنامه كه از شخصیت و اظهارات عباسی به وجد آمده بود، گفت: كارگردان لاست باید به خاطر تحلیل‏های منحصر بفرد شما از شما دعوت كند و عباسی ادعا كرد در چند مدت اخیر روزنامه گاردین نوشته كه من به خاطر تحلیل سریال لاست میلیونها دلار از جمهوری اسلامی دریافت كرده ام.

عباسی در توضیح سریال فرنچ گفت: این سریال به دلیل آنكه امكان دسترسی به اطلاعات ذهنی فرد پس از مرگ را مطرح می كند، ضد دینی است. اما من خوشحالم كه در مقابل من به عنوان یك متفكر، آبراهامز متفكری بزرگ است.

همچنین در این برنامه چند بخش كوتاه از سریال فرنچ پخش شد.

اظهارات عباسی در حالی بیان شد كه آبراهامز (جفری جیكوب آبرامز Jeffrey Jacob "J. J." Abrams) متولد ۲۷ ژوئن ۱۹۶۶ شهر نیویورك، از كارگردانان و تهیه‌كنندگان مطرح آمریكا است كه كارهایی همچون لاست، فرینج، آلیاس، پیشتازان فضا را در كارنامه دارد و برنده جایزه امی و گلدن گلوب نیز شده‌است. اما وی نه تنها فیلسوف نیست و فلسفه نمی داند، بلكه حتی یك مقاله كوتاه فلسفی نیز تاكنون ننوشته است و بزرگتر دانستن وی از هگل، كانت و افلاطون تنها نشان دهنده آن است كه جناب (دكتر!) عباسی كه با شدت مشغول تماشای فیلمها و سریالهای ماهواره‌ای است و روزانه نیز چند ساعت درباره فیلمهایی كه تماشا كرده صحبت می كند، حتی یك صفحه از آثار اصلی این فیلسوفان را مطالعه نكرده كه یك كارگردان معمولی هالیودی را از نظر فلسفی بزرگتر از انها می داند.

تحلیل كارتون ژاپنی خانواده دكتر ارنست و كارتون سوپرمن با دكترینال امپراطوری ایالات متحده نیز نشان دهنده عمق نگاه دكترینال جناب عباسی دارد ، البته پیچیده دانستن اكثر تولیدات بازاری و دسته چندم هالیوود با این اظهار نظر جناب طالب زاده به نقل از یك كارگردان ایرانی تبار برنده اسكار هالیوودی مبنی براینكه هالیود یعنی سرگرم كردن مردم بین دو آگهی تجاری همخوانی ندارد.

 طالب زاده در بخش دیگری از این برنامه گفت: تعدادی از متفكران برجسته اروپایی كه به ایران سفر كرده اند و مهمان جمهوری اسلامی هستند، در یك كنفرانس سخنرانی كرده اند و وی از یك خانم مسن فرانسوی پرسیده است آیا می تواند در فرانسه نظراتش را بگوید و او گفته هرگز و در ایران است كه می تواند نظرش رابگوید و اگر در فرانسه نظراتش رابگوید، به زندان می افتد. البته جناب طالب زاده توضیح نداد اگر در فرانسه چنین خفقانی وجود دارد، چرا این خانم بعد از بازگشت به دو دلیل یك گفتن این نظرات و دیگری ارتباط با دولت ایران و سفر به اجلاسی دولتی مربوط به مهمترین مخالف غرب در جهان به زندان نمی افتد.

عباسی در ادامه با تمجیدهای مكرر از عمق نگاه محصولات هالیوودی گفت: آن موقع در ایران درباره موضوعات پیش پا افتاده‌ای مثل قصاص فیلم و سریال می سازند و یك بار هم كه دولت 5 میلیون دلار پول می دهد كه ملك سلیمان ساخته شود، همه اعتراض می كنند كه چرا رانت داده‌اید؟
نوشته شده در چهارشنبه 20 بهمن 1389
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت