تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - قالیباف یکی از سه شهردار برتر دنیا

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

دو سه شب قبل، بصورتی یواشکی و بی سر و صدا، شهرداری تهران بعنوان یکی از پنج شهر برتر جهان در حوزه توسعه حمل و نقل پایدار کسب افتخار کرد و از محمدباقر قالیباف، بعنوان شهردار موفق تهران بمنظور شرکت در این اجلاس و سخنرانی و دریافت تندیس تقدیر دعوت به عمل آمد.

اما به دستور رئیس دولت، وزارت امور خارجه به بهانه‌ای واهی اجازه‌ی خروج از کشور و حضور قالیباف در امریکا را نداد و بجای او علیرضا دبیر راهی واشینگتو شد؛

و دعوت کنندگان بصورت ویدئو کنفرانس با قالیباف ارتباط برقرار کردند!

این حرکت در حالی انجام شد که احمدی نژاد هر سال به همراه انبوهی از اطرافیان و نزدیکانش به این کشور سفر می کنند.

به نظر می رسد این حرکت کودکانه به منظور  چنگ و دندان نشان دادن جناح انحصار طلب جهت مبارزه ی پیش از موعد انتخاباتی دوره ی آینده که در آن به احتمال فراوان قالیباف نامزد رقیب جناب بقایی یا مشائی خواهد بود باشد.

همچنین لازم به ذکر است که کسب این موفقیت در حالیست که نزاعی چند ساله در عرصه ی حل مشکل ترافیک میان شهرداری و دولت در عرصه ی مترو و کار شکنی دولت در پرداخت بودجه ی مصوب اختصاص یافته به مترو در جریان است.

این اتفاق در حالی رخ داده که نمودهای دیگری از دیکتاتوری بر چهره ی مقامات بلند مرتبه ی کشور اخم نشانده؛ بعد از تلاشهای جسارت آمیزی که در ماه های اخیر برای کاستن از ارزش مجلس شد، و اعتراضات زیادی که بر انگیخت.

رویداد بر می گردد به در دست گرفتن سرنوشت تایین رئیس بانک مرکزی و نفوذ بر آن که تا پیش از مصوبه ی اخیر مجلس در دستان رئیس دولت بود و از طبق مصوبه ی مجلس از دستانش گرفته شده بود و احمدی نژاد قصد داشت طبق عادت با پرخاشگری های مختص خودش این نفوذ بر سرمایه های ملی را در دستانش نگهدارد.

و کار به شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلهت رسید که با حکمی نصفه و نیمه به نفع دولت مصوبه را تغییر داد.

اما احمدی نژاد بر خوی تمامیت خواهی اش تکیه کرد و با نامه ای به نمایندگان مجلس، گستاخانه به توبیخ آنها و زیر سوال بردن مجمع و اختیاراتش که از سمت رهبر تعیین شده پرداخت.
نوشته شده در جمعه 8 بهمن 1389
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت