تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - متكی بار دیگر اطلاع از زمان بركناری و مراسم معارفه خود را تكذیب كرد

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه سابق در بیانیه‌ای، بار دیگر ضمن تكذیب آنچه كه در مراسم معارفه مبنی بر آگاهی از زمان بركناری و اطلاع از روز برگزاری مراسم تودیع مطرح شد، را تكذیب كرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دفتر منوچهر متكی در پاسخ به اظهارات مسئولان ریاست جمهوری، توضیحاتی را به منظور آگاهی افكار عمومی به شرح ذیل در اختیار رسانه‌ها قرار داد:

به نام خداوند جان و خرد

« در پی اقدام غیر اسلامی، خلاف عرف سیاسی و دیپلماتیك و توهین آمیز در نحوه بركناری وزیر امور خارجه، به نظر نمی‌رسید آقایان متوجه علت اصلی سئوال و اعتراض آحاد مختلف جامعه در این مورد نشده باشند. صورت مسئله كاملا روشن است؛
1- آیا وزیر امور خارجه قبل از سفر به سنگال در جریان زمان حتی تقریبی بركناری خود قرار گرفت؟ خیر.

2- آیا وزیر امور خارجه از جانشین خود و روز مراسم تودیع آگاه بوده است؟ خیر.

3- آیا رئیس جمهور می‌دانست وزیر امورخارجه در این ماموریت به حداقل دو كشور سفر می‌كند؟ آری.

مقرر بود ماموریت وزیر امور خارجه صبح روز یك شنبه 21/9/1389 آغاز و با ورود به تهران حوالی ظهر روز چهارشنبه 24/9/1389 پایان پذیرد.

وزیر امور خارجه خبر بركناری خود را روز دوشنبه در اثنای ملاقات با مقامات سنگال و از زبان آنان می‌شنود.

لذا بار دیگر ضمن تكذیب آنچه كه در مراسم معارفه مبنی بر آگاهی اینجانب از زمان بركناری و مضحك‌تر از آن، اطلاع از روز برگزاری مراسم تودیع مطرح گردید و تاكید بر رعایت صدق در گفتار به ویژه برای مسئولین اعلام می‌دارم:

این بد اخلاقی‌ها را متوقف كنید زیرا نه زیبنده نظام اسلامی و سیره رهبران بزرگوار آن است و نه با شأن، فرهنگ و ادب ملت عزیز ایران همخوانی دارد. ان شاءالله چنین خواهد شد.نوشته شده در دوشنبه 13 دی 1389
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت