تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - از کار انداختن ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

بعد از آب پاشی با هواپیماهای سمپاش این هم یک راه حل جدید از طرف مسوولان خدمتگذار برای حل مشکل آلودگی هوای تهران

در جلسه شورای شهر تهران اعلام شد:
بازگشت تهران به شرایط هشدار
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: ۱۰ روز است که ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای سازمان حفاظت محیط زیست از مدار خارج شده است. به گزارش «ایسنا»، دکتر معصومه ابتکار در سیصد و چهل و دومین جلسه شورای شهر تهران در ادامه تذکر حسن بیادی در مورد آلودگی هوا و فراموش مجدد آن اعلام کرد که طبق اطلاع وی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای سازمان حفاظت محیط زیست در سطح شهر ۱۰ روز است که غیرفعال است و آماری نداشته است.
وی یادآور شد: در حالی که دستگاه‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شهرداری تهران شرایط هشدار را در روزهای گذشته نشان داده است، این دستگاه‌ها غیرفعال بوده است و این وضعیت در شرایط فعلی آلودگی هوای تهران قابل قبول نیست. ابتکار خاطرنشان کرد: شرایط آلودگی هوای تهران بهتر نشده و اگر قرار باشد ما هم اینجا باشیم و حرف نزنیم و حتی یادآوری هم نداشته باشیم شرایط بدتر خواهد شد. وی افزود: چرا گزارش‌های آلودگی هوا ناقص است و اطلاع‌رسانی در مورد آن و جلسات تشکیل شده متوقف بوده است.

وی گفت: از مسوولان می‌خواهیم اگر مشکل آلودگی هوا حل شده رسما این شرایط را اعلام کنند، چرا که هنوز مردم به دلایل مختلفی همچون سرگیجه و حالت تهوع به درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند. البته ابتکار در شرایطی به وضعیت آلودگی هوای تهران اشاره کرده است که دو هفته قبل و در پی موج اول آلودگی بر فراز تهران، مسوولان دولتی اعلام کردند که تدابیر چندگانه‌ای را برای جلوگیری از آلوده شدن هوای پایتخت اتخاذ کردند اما با بارندگی‌های هفته گذشته و پاک شدن نسبی هوای پایتخت برنامه‌های دولت هم پیگیری نشد. در همین حال سازمان هواشناسی هم پیش‌بینی کرد که روز جمعه در تهران هوا ابری و با بارش‌های خفیف مواجه خواهد شد.

منبعنوشته شده در چهارشنبه 8 دی 1389
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت