تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - هزینه ۴۰۰ میلیون تومانی شستشوی برج آزادی بر باد رفت!

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

با توجه به هزینه ۴۰۰میلیونی برای شستشوی برج آزادی ، آیا واقعا هیچ کس به فکرش نرسید با آب پاشی بر فراز برج آزادی این برج چند برابر حالت عادی که دود در اطراف آن باشد کثیف میشود مضافا که این آب پاشی موقت است و مانند باران نیست که محل دانه های آلوده توسط دانه های پاک و با حلالیت بالای بعدی شسته شود . درنتیجه آلودگی و مواد آلاینده حل شده در آب بر بدنه برج بیشتر تثبیت میشود

هزینه ۴۰۰ میلیونی برای بازسازی و شستشوی برج آزادی با اقدام اخیر در آبپاشی هواپیماها در تهران برای کاهش آلودگی هوای تهران بر باد رفت .

به  گزارش آخرین نیوز، یک کارشناس معماری و ابنیه تاریخی با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت: با وجود اقدامات سازنده و اساسی در بهسازی برج آزادی و استفاده از مواد محافظت کننده برای جلوگیری از فرسایش و تخریب این بنای ماندگار تهران، اقدام عجیب مسئولان در استفاده از هواپیمای سمپاش برای کاهش آلودگی هوای چند هفته اخیر تهران باعث ریزش بارن اندک اسیدی و بسیار مخرب بر روی دیواره برج گردید که با توجه به اندک بودن آب استفاده شده در آبپاشی و ماندگاری مواد آلوده ریخته شده ، دیواره برج آزادی در معرض تخریب شدید قرار گرفته است.

به گفته وی با وجود آنکه شستشوی برج آزادی دارای ضمانت  ۱۰ سال به جهت ماندگاری است اما جنس و نوع آلودگی اخیر هوای تهران و اقدام اخیر در آب پاشی این  ماندگاری و تضمین را بلا اثر کرده است .

این کارشناس ابنیه افزود: با توجه به هزینه ۴۰۰میلیونی برای شستشوی برج آزادی ، آیا واقعا هیچ کس به فکرش نرسید با آب پاشی بر فراز برج آزادی این برج چند برابر حالت عادی که دود در اطراف آن باشد کثیف میشود مضافا که این آب پاشی موقت است و مانند باران نیست که محل دانه های آلوده توسط دانه های پاک و با حلالیت بالای بعدی شسته شود . درنتیجه آلودگی و مواد آلاینده حل شده در آب بر بدنه برج بیشتر تثبیت میشود.

گفتنی است شستشوی برج آزادی بعد از ۲۰ سال و با دو سال کار مطالعاتی سال گذشته با هزینه ای بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان و طی ۳ ماه به پایان رسید.نوشته شده در پنجشنبه 25 آذر 1389
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت