تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - تلاش های دیپلماتیک جدیدی را در خصوص ایران اغاز خواهم کرد/در ماه های آتی با تهران مذاکره می کنیم

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث
دیلی استار نوشت: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا  در اولین کنفرانس خبری خود از زمان پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری قول اغاز تلاش های دیپلماتیک جدیدی در جهت حل مسئله ی هسته ای ایران را داد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، رئیس جمهور آمریکا گفت: در مورد ایران، باید بگویم که به شدت خواستار حل دیپلماتیک مشکلات هستم.

وی اضافه کرد: من در ماه های آتی سعی می کنم که مذاکره ای بین ایران و نه تنها ما بلکه جامعه بین المللی انجام شود تا ببینیم مسئله حل می شود یا خیر.

اوباما افزود: من قول نمی دهم که ایران از دربی وارد شود که نیاز دارد از آن وارد شود.

وی با بیان اینکه هنوز فرصت برای حل دیپلماتیک مسئله ی ایران وجود دارد گفت:  باید راهی برای بهره گیری ایران از انرژی صلح آمیز هسته ای وجود داشته باشد که مغایر با تعهدات بین المللی این کشور نباشد.

رئیس جمهور آمریکا افزود: ما سخت ترین تحریم ها در تاریخ را علیه ایران اعمال کرده ایم و انها بر اقتصاد ایران تاثیر داشته اند. 

وی اظهار داشت: من در خصوص حزئیات مذاکرات سخن نمی گویم اما می توانم بگویم که ما می خواهیم مساله حل شود و اگر ایران در مورد حل مساله جدی باشد ما اجازه نخواهیم داد پروتکل های دیپلماتیک ما را محدود کند.نوشته شده در پنجشنبه 25 آبان 1391
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت