تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - حکم سیلی به نماینده شیراز صادر شد

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

اعتدال: در ۲۱ مهر ماه سال ۱۳۸۹ هنگامی که نطق میان دستور نمایندگان مجلس شروع شد جلسه ای با حضور ۱۴ تن از نمایندگان استان فارس در مورد تغییر و تحول مدیریتها در استان برگزار میشود که پس از صحبت های  سیداحمدرضا دستغیب( فخرالدین) نماینده شیراز، نصرالله کوهی باغ اناری نماینده سروستان، خرامه و کوار به سوی دستغیب حمله ور شده و با سیلی به صورت وی میزند به طوری که عینک دستغیب خرد و صورت وی سرخ میشود.

کار بدین جام ختم نمیشود و کوهی باغ اناری با انتشار بیانه و نیز طرح مباحثی از جمله اتهام ضد ولایت فقیه و همگامی با فتنه گران و... در رسانه ها، به افترا و تهمت علیه دستغیب میپردازد.

احمدرضا دستغیب با طرح شکایت در دادسرا، علیه کوهی باغ اناری اعلام جرم میکند که جلسه دادگاه برگزار میشود و چند تن از نمایندگان استان فارس در دادگاه حاضر و درمرحله بازپرسی اظهارات و ادعای شاكی را مورد تایید قرارداده و علیه کوهی باغ اناری شهادت میدهند.

در نهایت شعبه ۷۸ دادگاه کیفری استان تهران در تاریخ ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۰ اقدام به صدور حکم میکند. در حکم دادگاه آمده است: بر حسب کیفرخواست صادره از سوی دادسرای کارکنان دولت، آقای نصرالله کوهی باغ اناری متهم است به ایراد ضرب عمدی و نشر اکاذیب و توهین نسبت به شاکی آقای سید احمد رضا دستغیب که پس از بررسی اوراق و محتویات پرونده ، دادگاه بدین شرح مبادرت به صدور رای مینماید.

مهمترین مواردی كه در رای دادگاه اعلام شده بدین شرح است: دادگاه با توجه به شکایت شاکی در دادسرا و دادگاه و اظهارات مطلعین که همگی نمایندگان مجلس هستند و اظهارات شاکی را تایید کرده اند ونیز صورتجلسه نمایندگان و گواهی پزشک قانونی مبنی بر قرمزی لاله گوش که در اثر اصابت جسم سخت ایجاد شده است. و نیز مفاد بیانیه متهم که اظهار شده شاکی ضد ولایت فقیه است و با لباس روحانیت به دنبال نان و روزی وافر است و همراه با فتنه گران است؛ بزهکاری متهم نزد دادگاه محرز و مطابق با مواد بند د از ماده ۴۸۴ و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی است . بنا بر این دادگاه متهم را به پرداخت سه ربع دینار از بابت دیه سرخ(قرمز) شدن گوش راست به نفع شاکی محکوم میکند. ضمنا چون بزه انتسابی متصرف از ماده ۶۱۴ و تبصره آن است جنبه عمومی ندارد. همچنین دادگاه متهم را به استناد ماده ۶۹۸ و با رعایت بند ۳ و ۵ از ماده ۲۲ قانون مجازات اسلامی به پرداخت ۲ میلیون تومان جزای نقدی بدل از حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم میکند.

در این رابطه سیداحمدرضا دستغیب(فخرالدین) میگوید: هدف من از پیگیری و طرح شکایت در مراجع قضایی، جلوگیری از چنین رفتارهای غیر اخلاقی و غیر انسانی در جامعه بود و هیچگونه نفع شخصی برای من متصور نبوده است.

عضوهیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به سیلی اخیری که رییس سازمان هدفمندی یارانه ها به گوش حسینی دیگر نماینده مجلس زده است میگوید: اگر هیات رییسه مجلس طبق آیین نامه داخلی به وظیفه قانونی خود عمل میكرد شاهد تكرار چنین رفتارهایی در خانه ملت و مقابل خبرنگاران و دیگر نمایندگان نبودیم.

وی در پاسخ به اینکه بنا دارید مقادیر دیه تعیین شده را از کوهی باغ اناری نماینده سروستان دریافت کنید میگوید: با پیگیری این شکایت، سند معتبر و ماندگاری برای مجالس وجامعه بر جای گذاشتم.

دستغیب در خصوص نظر نهایی خود در مورد نحوه اجرای رای دادگاه میگوید: دستم را آلوده نخواهم كرد.

دستغیب با تاكید بر اینكه حاضر نیست بیش از این در مورد رفتار نماینده كوار صحبت كند میگوید: نظراتم را در این رابطه در گذشته اعلام كرده ام.

نوشته شده در پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت