تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - آیت الله وحید خراسانی

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

موضوع: پند آموز -

پیام جدید آیت الله وحید خراسانی به شیعیان: مملکت اگر مملکت شیعه است، روز شهادت زهرا(س) باید یکپارچه شیون باشد 

 آیت الله وحید خراسانی (دام ظله) در مسجد اعظم قم و در درس خارج فقه ضمن بیاناتی وظیفه مسلمانان را در عزای فاطمه زهرا (س) به طور عام و شیعیان به طور خاص بیان کرد و به فرمایش رسول خدا (ص) اشاره نمود که آن حضرت فرمود : «اول شخص یدخل الجنة فاطمة ».

او 
سپس ضمن توضیح در مورد اسناد حدیث مذكور بیان کرد: از آنجا كه اولین شخص كه وارد بهشت می شود حضرت خاتم (ص) است ایشان می خواهد به دنیا بفهماند كه آن كس كه اول داخل بهشت می شود من هستم منتهی در قالب زهرا (س).

به گزارش شفقنا، مرجع بزرگ شیعیان اظهار کرد كه بر اساس فرموده قرآن، پیامبر (ص) كسی است كه «ماینطق عن الهوی» (یعنی از روی هوی سخن نمی گوید) و آن حضرت بر اساس اسناد مورد اتفاق عامه و خاصه فرموده است: «فاطمه بضعة منی فمن اغضبها فقد اغضبنی فمن ابغضنی فقد ابغض الله» . (فاطمه پارة تن من است هركس اورا بیازارد مرا آزرده است و هركس مرا بیازارد خدا را آزرده است).

او پس از توضیحات مبسوط علمی در خصوص حدیث مذكور گفت: چون حضرت فاطمه (س) پاره ای از پیامبر(ص) است پس روز شهادت حضرت زهرا (س) روز شهادت خاتم الانبیاء (ص) است و روزی است كه باید جنازه پیامبر(ص) تشییع شود.

وحید خراسانی خطاب به همه مسلمانان به ویژه شیعیان بیان کرد: هر مسلمانی كه به خدا و پیامبر(ص) ایمان دارد باید رفتارش در روز سوم جمادی الثانی با عزای فاطمه زهرا(س) همان رفتاری باشد كه در عزای رحلت رسول خدا (ص) انجام می دهد.

آیت الله العظمی وحید خراسانی در بخش مهم بیانات خود شیعیان را مورد خطاب قرار داد و وظیفه ویژه ای به آنها اختصاص داد بدین بیان كه مملكت اگر مملكت شیعه است روز سوم جمادی الثانی باید یكپارچه شور و شیون باشد باید آتشی در عزای زهرا (س) برپا شود. اگر امیرالمومنین (ع) با شنیدن خبر شهادت همسرش غش كرد مملكت علی (ع) باید چه كند!نوشته شده در دوشنبه 4 اردیبهشت 1391
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت